Nagyböjt 2019.

A kép forrása: guardian.ng

 

 


Útravaló gondolatok Nagyböjti időben„Ha Krisztusból élsz,

tekinteted Krisztus tekintete,
mosolyod Krisztus mosolya,
arcod Krisztus arca lesz.
Hogy szép lehess, állj meg
egy percre a tükröd előtt,
öt percre a lelked előtt,
tizenöt percre az Isten előtt.”
Michel Quoist

„A rosszak csak azért olyan erősek, mert a jók olyan gyengék.”
Szent X. Pius

Március 24-én vasárnap Gyümölcsoltó Boldogasszony templom búcsú. A Szentmisét bemutatja és prédikál Major Sándor Kápolnásfalu (Erdély) plébánosa. Megkérdezzük – mit jelent az Erdélyben élő magyaroknak Ferenc pápa látogatása a Csíksomlyói Szűz Anya kegyhelyen.

Nagyböjtben pénteken keresztút imádkozása a templomban. Téli időszámítás – ½ 5-kor. Nyári időszámítás – ½ 6 kor.

Nagycsütörtökön, Nagypénteken és Nagyszombaton este 7-kor kezdődnek a szertartások a templomban. Húsvétvasárnap – Jézus feltámadásának ünnepén április 21-én – 10-kor Szentmise.

Június 22-én, szombaton az Egri Bazilikában a 10-kor kezdődő Szentmisén pappá szenteli Ternyák Csaba érsek Soltész Ádámot. Általános iskolába Abaújszántón járt… Később a család elköltözött, de Ádám nem felejtette el honnan indult el és követte Jézus hívó szavát. Pappá szentelésén jelen akarunk lenni.

Varga Gábor plébános

Ugrás a lap tetejére!